Foglalkozásaink

  1. Alkotóműhely

Minden intézményünkben hangsúlyt helyezünk a foglalkoztatási terápiák közül a kreatív, alkotó terápiára. Lakóink örömmel vesznek részt olyan tevékenységekben, ahol saját, önállóan elkészített kreációkat alkothatnak. Közösségteremtő, csoportkohéziót erősítő ereje mellett az elkészült dísztárgyakat felhasználjuk, az intézmény helyiségeit díszítjük, időszakos kiállításon bemutatjuk.

  1. Demens foglalkoztatás

A demens lakók foglalkoztatása délelőttönként történik. Fő célja, a mentális állapotromlás késleltetése, szinten tartás, fejlesztése.

Feladattípusok:

érzékelés, észlelés (percepció) erősítése (pl.: tárgyak felismerése tapintással, kakukktojás keresés, hallás utáni szóismétlés, tornagyakorlatok, lufi tánc stb.)

kognitív terápiás módszerek keretében végzett játékos foglalkozások (pl.: irányított beszélgetések, szellemi vetélkedők, logikai és számolási képességeket, íráskészséget fejlesztő/szinten tartó játékok)

memória és beszédmegtartást segítő játékok (asszociációs játékok, szóláncok, ellentétes szópárok keresése, közmondások és szólások, történetalkotás stb.)

magatartásorientációs gyakorlatok (relaxáció, meditáció, snoezellen terápia, beats-módszer)

rekreációs tevékenységek: (aktivity, keresztrejtvény, séta, kirándulás, közös éneklés, zenehallgatás stb.)

  1. Aktuális

A foglalkoztatás célja a közvetlen környezet és a nagyvilágban aktuálisan zajló eseményekről tájékozódás, a véleménynyilvánítás és értékrend ütközésének vezetése, közösségi megélése. Ismeretterjesztő előadásokkal, olykor kisfilmekkel gazdagítva.

  1. Ünnepek

Időseink többségének ez egyben egy otthont nyújtó szolgáltatás, ezért különösen fontos a hagyományok, ünnepek megtartása. A karácsony, húsvét, pünkösd vagy akár a születésnapok, névnapok közös ünneplésével.

  1. Torna – egészség fejlesztés

Miért jó megoldás a testmozgás? A testedzés Idős korban is elhagyhatatlan, a rendszeres testmozgás, testedzés

  • karbantartja az emberi testet;
  • előhívja a jó közérzetet;
  • fokozza a fizikai munkavégzés teljesítőképességét;
  • erősíti a szívet és az érrendszert;
  • segíti a szervezet alkalmazkodási hatékonyságát;
  • javítja a tüdő, a légzés hatékonyságát;
  • növeli az izomtömeget és az izomerőt;
  • csökkenti a zsírtömeget;
  • növeli a csontsűrűséget.

A rendszeres testedzés, a sportolás:  személyiséget formál és fejleszt!

  1. Munkaterápia

Szocioterápiás foglalkozások közül intézményünk a munkaterápiát alkalmazza az ellátást igénybevevő életkorának, egészségi állapotának és képességeinek megfelelően megválasztva. Lehetőség van kertrendezésre, szalvétahajtogatásra, porta szolgálat teljesítésére és egyéb készségeknek megfelelő munkavégzésre.

A szocioterápiás foglalkozások elsődleges célja a társadalmi jelenségek, (munka, művészet, közösség) gyógyító fejlesztő felhasználása. (szokások, képességek, fejlesztése, megőrzése, lelki működések javítása.